La famille présentée par PREZI

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο La famille présentée par PREZI

ΣΩΣΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΛΕΞΕΩΝ

Wordle: christina

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΩΣΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΛΕΞΕΩΝ

christina

Wordle: christina

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο christina

Διδασκαλία λεξιλογίου σχετικού με την οικογένεια στα γαλλικά

Η διδασκαλία του λεξιλογίου  αποτέλεσε το θέμα του μεταπτυχιακού μου στην Τουλούζη το 2001-2002 και θεωρώ οτι είναι ένα απο τα θέματα που αφήνουν ελεύθερο το δάσκαλο να δοκιμάσει ποικίλους τρόπους για να τραβήξει το ενδιαφέρον των μαθητών του.  Η διδασκαλία του λεξιλογίου της οικογένειας είναι ένα θέμα που έχει πολλές επιλογές διδασκαλίας όπως περιγραφή εικόνας, τραγούδι κ.α.

famille

famillle2

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδασκαλία λεξιλογίου σχετικού με την οικογένεια στα γαλλικά

Καλημέρα κόσμε!