Αξιολόγηση υπαρχόντων blogs

Αξιολόγηση Blog ΕΠΑΛ Αίγινας

Ενδιαφέρουσα κατασκευή ιστολογίου. Ο συγγραφέας φαίνεται ότι παρακολουθεί και εμπλουτίζει συνεχώς το περιεχόμενο του ιστολογίου. Οι αναρτήσεις έχουν κατηγοριοποιηθεί κατά τάξη και θέμα με αποτέλεσμα η πλοήγηση του χρήστη να είναι εύκολη. Οι τίτλοι που χρησιμοποιεί για τα άρθρα διαθέτουν χιούμορ με σκοπό να προδιαθέσουν τον αναγνώστη να τα διαβάσει.

Χρησιμοποιεί μια σειρά εργαλείων για την παρουσίαση των θεμάτων που επιθυμεί      όπως : αρχεία PDF, video, παρουσιάσεις, online τεστ για αυτοαξιολόγηση. Διαθέτει συνδέσμους που οδηγούν σ’  άλλες ιστοσελίδες και πηγές. Αναφέρει τις πηγές απο τις οποίες αντλεί το υλικό του κάθε άρθρου του.

Δεν διαθέτει πρωτοτυπία ούτε έχει κάποιο ιδιαίτερο Design. Δεν παρέχει δυνατότητα διαδραστικότητας με τους αναγνώστες (σχόλια, δυνατότητα εμπλουτισμού άρθρων από τους αναγνώστες) Επίσης, δεν παρέχεται η δυνατότητα μετάφρασης .Παρ’ όλα αυτά, ανήκει στην κατηγορία των ιστολογίων που σε ελκύουν για διερεύνηση και λόγω της καλής δομής και του στοχευμένου περιεχομένου του, θεωρώ ότι είναι ένα ιστολόγιο στο οποίο μπορείς και θέλεις  να ανατρέξεις για άντληση νέων πληροφοριών.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αξιολόγηση υπαρχόντων blogs

Ερωτηματολόγια Α.Ο.Θ

Το πρώτο μου άρθρο

Πατήστε εδώ για περισσότερα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ερωτηματολόγια Α.Ο.Θ

Καλημέρα κόσμε!