ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΕΠ

Πρόσκληση σε συνάντηση συνεργασίας

ΠΕΜΠΤΗ 21/1/2021 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΖΕΠ

«Πρόσκληση σε συνάντηση συνεργασίας Εκπαιδευτικών τάξεων υποδοχής(ΖΕΠ) της 5ης & 3ης Ενότητας Σχολείων»

ΕΝΤΥΠΟ ΤΕΛΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΥ ΖΕΠ 2020-21

Συνάντηση εκπαιδευτικών ΖΕΠ 21-1-21

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

“Ταχύρρυθμης επιμόρφωσης εκπαιδευτικών στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση”

Ταχύρρυθμη επιμόρφωση εκπαιδευτικών στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση:https://t4e.sch.gr/

ΕΥΧΕΣ

ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ – ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

«Χριστουγεννιάτικες συναντήσεις ανθρώπων και κειμένων»

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ_signed

Η ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ e-me ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΑ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΟΥ

Νέα διαδικτυακή συνάντηση-Ασύγχρονη μάθηση-η αξιοποίηση της e-me_signed

ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΚΕΣ ΑΜΘ

2. Ημερίδα ΠΕΚΕΣ ΑΜΘ_12-12-2020 _signed

ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ11/12

1ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΕΜΠΤΗ 3/12 & ΔΕΥΤΕΡΑ 6/12

Από παιδαγωγικής πλευράς είναι πρωταρχικής σημασίας να ξέρει κανείς πώς αισθάνεται ο μαθητής στην τηλεδιάσκεψη και να φροντίσει να αισθάνεται όσο το δυνατό πιο ευχάριστα. Επιπλέον, η ερευνητική διάθεση καθώς και η ενεργή συμμετοχή των μαθητών στην κατάκτηση της γνώσης, αποτελεί το ζητούμενο και στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Τα Δωμάτια (Συν) Εργασίας (Υπο) Ομάδων-Breakout Session Assignments της πλατφόρμας WEBEX, είναι μια εφαρμογή που βοηθάει τη διδασκαλία να γίνει πιο ελκυστική και να δώσει την ευκαιρία στους μαθητές μας για πιο ενεργή συμμετοχή.

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων λοιπόν του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΑΜΘ, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70,  Βλαστάρης Κων/νος & Τοζακίδης Ανανίας, συνεχίζουν τη  συνεργασία με συναδέλφους εκπαιδευτικούς, διοργανώνοντας διαδικτυακές συναντήσεις, με θέμα: «Αξιοποιώντας την ασύγχρονη και σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση από τη θεωρία στην πράξη». Οι συναντήσεις θα γίνουν σε προαιρετική βάση θα είναι ανοικτές(χωρίς προεγγραφή) και θα έχουν στόχο στην εμβάθυνση και την εξοικείωση των Εκπαιδευτικών στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση και στις εφαρμογές που μπορεί να χρησιμοποιήσει ο εκπαιδευτικός. Οι νέες διαδικτυακές συναντήσεις που έχουν προγραμματιστεί  είναι οι ακόλουθες:

• Πέμπτη 3/12/2020 και ώρα 10.00 με 11.00 Δωμάτια (Συν) Εργασίας (Υπο) Ομάδων-Breakout Session Assignments Τηλεδιάσκεψη. Η παρουσίαση θα γίνει από τον εκπαιδευτικό Ζεμαδάνη Ιωάννη και την κ. (θα δοθεί η δυνατότητα στους συμμετέχοντες να δοκιμάσουν στην πράξη τις διάφορες λειτουργίες της εφαρμογής), στον σύνδεσμο WebEx είναι: https://minedu-primary.webex.com/meet/tananias
  • Δευτέρα  7/12/2020 και ώρα 10.00 με 11.00, Πώς  δημιουργούμε ψηφοφορίες- Δημοσκοπήσεις Κουίζ/Polling, Η παρουσίαση θα γίνει από τον εκπαιδευτικό Ζεμαδάνη Ιωάννη και την κ. (θα δοθεί η δυνατότητα στους συμμετέχοντες να δοκιμάσουν στην πράξη τις διάφορες λειτουργίες της εφαρμογής) στον σύνδεσμο WebEx είναι: https://minedu-primary.webex.com/meet/tananias