Αποτελέσματα Ερωτηματολογίου

Για να δείτε τα αποτελέσματα της έρευνας πατήστε εδώ

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποτελέσματα Ερωτηματολογίου

Talking about Food (Pupil’s Book 6th Grade, Unit 2)

Με αφορμή ένα μάθημα που αναφέρεται στο φαγητό (βιβλίο του μαθητή της Στ τάξης, κεφάλαιο 2) αποφάσισα να φτιάξω ένα ερωτηματολόγιο που ερευνά τις διατροφικές συνήθειες των μαθητών. Στην έρευνα μπορούν να πάρουν μέρος όλοι οι μαθητές του δημοτικού σχολείου. Στόχος της έρευνας είναι να διερευνηθούν οι διατροφικές συνήθειες των παιδιών και μέσα από την ανάλυση των αποτελεσμάτων να συνειδητοποιήσουν ποια είναι η υγιεινή και ανθυγιεινή διατροφή και τι είναι ωφέλιμο για αυτά. Για να δείτε το ερωτηματολόγιο πατήστε εδώ:

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Talking about Food (Pupil’s Book 6th Grade, Unit 2)

Moodle

Wordle: Moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Moodle

Χαιρετισμός- Γνωριμία

Καλώς ήρθατε στον διαδικτυακό μου τόπο!

Ποια Είμαι

Είμαι Εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας. Γεννήθηκα και ζω  στη Θεσσαλονίκη αλλά εργάζομαι σε δημοτικά σχολεία στο Αμύνταιο Φλώρινας. Δεν με ενοχλεί η απόσταση από το τόπο εργασίας μου καθώς μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω, η επαφή με τα παιδιά ενώ βλέπω την καθημερινότητά μου ως μία πρόκληση. Υπάρχει συνεχώς η επαφή με νέο κόσμο κάτι που μου αρέσει καθώς είμαι ιδιαίτερα επικοινωνιακό άτομο και μου αρέσει να συναντώ συνεχώς το νέο και το καινούριο.

Στη δουλειά μου μου αρέσει να προσφέρω το καλύτερο που μπορώ και προσπαθώ πολύ για αυτό. Ζω για να μαθαίνω διαρκώς καινούρια πράγματα σχετικά με την ειδικότητά μου και μου αρέσει να ανταλλάσσω ιδέες με συναδέλφους πάνω στο αντικείμενο. Πιστεύω ότι η χρήση των νέων τεχνολογιών στην εκπαιδευτική διαδικασία είναι πλέον απαραίτητη ενώ το μάθημα γίνεται περισσότερο ευχάριστο και ενδιαφέρον για τους μαθητές.

Η ευγένεια, η ειλικρίνεια, ο σεβασμός και η θετική προσέγγιση των πραγμάτων είναι στοιχεία του χαρακτήρα μου ενώ απεχθάνομαι την υποκρισία και την αγένεια.

Τον ελεύθερο χρόνο που έχω τον αφιερώνω στους δικούς μου ανθρώπους αλλά και σε  καλούς μου φίλους . Ακούω μουσική ενώ μου αρέσει να πειραματίζομαι και στη κουζίνα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χαιρετισμός- Γνωριμία