Καλώς ήρθατε!

Παιδιά, γεια σας!

Το ιστολόγιο αυτό δημιουργήθηκε για να μπορέσουμε να διατηρήσουμε μια επαφή μεταξύ μας αλλά και με το μάθημα της Πληροφορικής αυτές τις μέρες που τα σχολεία είναι κλειστά.

Εδώ θα βρείτε υλικό και δραστηριότητες για όλες τις τάξεις στη σελίδα ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ καθώς και οδηγίες για την επικοινωνία μας.

Το ιστολόγιο είναι δημόσιο για εύκολη πρόσβαση σε όλους τους μαθητές .

Να προσθέσω όμως πως έχουν δημιουργηθεί ηλεκτρονικές τάξεις (κυψέλες) για το μάθημα της Πληροφορικής για όλες τις τάξεις του σχολείου στην εκπαιδευτική πλατφόρμα e-me, όπου σας προτείνω να γίνετε μέλη και να ενταχθείτε στην τάξη σας ώστε να μπορούμε να έχουμε μια πιο άμεση και οργανωμένη επικοινωνία σε ένα προστατευμένο περιβάλλον. Οδηγίες για την είσοδό σας στην πλατφόρμα και την ένταξή σας στις ηλεκτρονικές τάξεις θα βρείτε στη σελίδα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ.

ΠΡΟΣΘΗΚΗ: Το έχετε δει οι περισσότεροι αλλά το συμπληρώνω και εδώ, ότι έχω δημιουργήσει μάθημα Πληροφορικής για κάθε τάξη και στην e-class, μιας και φαίνεται ότι οι περισσότεροι προτιμούν αυτή την πλατφόρμα.

Εννοείται πως όσοι δυσκολεύονται να χρησιμοποιήσουν τις πλατφόρμες, μπορούν να ενημερώνονται από εδώ.

Τα στοιχεία επικοινωνίας μου θα τα βρείτε στη σελίδα ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.