What is the “moodle”

Wordle: moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο What is the “moodle”

Πρώτη εργασία

Αυτή είναι η εργασία μου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρώτη εργασία

Δοκιμαστική εργασία

Αυτή είναι η εργασία μου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δοκιμαστική εργασία

Eκδήλωση για την έναρξη του επιμορφωτικού προγράμματος EuropeStart

Tην Παρασκευή 17 Ιανουαρίου 2014, θα πραγματοποιηθεί πανηγυρική εκδήλωση για την επίσημη έναρξη του προγράμματος “EuropeStARTS” και τη λήξη του προγράμματος “BEST'” στις εγκαταστάσεις του Γραφείου Ενημέρωσης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Αθήνα, Αμαλίας 8, Σύνταγμα. Η εκδήλωση θα αρχίσει στις 17.00 και έχει προγραμματιστεί να διαρκέσει 2 ώρες. Η προσέλευση θα ξεκινήσει στις 16.images (1)15.

Είναι υποχρεωτική η επίδειξη της Αστυνομικής Ταυτότητας στην είσοδο.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Eκδήλωση για την έναρξη του επιμορφωτικού προγράμματος EuropeStart

Καλημέρα κόσμε!

Φτιάξε το δικό σου βιβλίο ,τουλάχιστον 3 σελίδες και πες μας μια ιστορία.

1. Πηγαίνεις στη σελίδα http://www.zooburst.com/

Πατάς registerκαι συμπληρώνεις τα στοιχεία που σας ζητά
τσεκάρετε το κουτάκι Ι agree withtheterms και κάντε signup
θα λάβετε ένα email με τον κωδικό σας, τον οποίο μπορείτε να αλλάξετε εάν θέλετε.

1. Κανουμε sign in πατάμε mybooksnewbook δίνουμε τίτλο πατάμε save
  2. Στην αριστερη πλευρά pictures μπορούμε να εισάγουμε μια φωτογραφία είτε από το Open Clip Art Library είτε να αναζητήσουμε στο internet (Γραφουμε μια λέξη κλειδί στο seαrch for a new picture) και επιλέγουμε αυτή που μας αρέσει).

•Αφού εισάγουμε τη φωτογραφία μπορούμε να την τοποθετήσουμε όπου θέλουμε στο βιβλίο μας απλά και μόνο τραβώντας την με το ποντίκι. Μπορούμε επίσης να προσθέσουμε φιγούρες και άλλα αντικείμενα στο φόντο, στο βάθος.
•Από τη δεξιά πλευρά Appearance μπορούμε να αλλάξουμε το μέγεθος, το χρώμα ή να περιστρέψουμε αριστερά δεξιά το αντικείμενο που εισάγαμε.

1. Για να δώσεις φωνή στους χαρακτήρες σου, επιλέγεις το χαρακτήρα κάνοντας κλικ πάνω του, μετα κάνεις κλικ στο ‘Character Text’ γράφεις το κείμενο το οποιο θα εμφανιστεί σ’ένα συννεφάκι.
  2. Αν κλικάρεις πάνω στο βιβλίο θα εμφανιστεί στα δεξιά ‘Book Appearance’ από όπου μπορείς να αλλάξεις τα χρώματα της σελίδας.

Κάτω από το βιβλίο με το pagemanager μπορείς να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις σελίδες. Μπορείς να δημιουργήσεις ένα βιβλίο μέχρι και 10 σελίδων.
Μην ξεχάσεις να σώσεις τη δημιουργία σου Save πατώντας πάνω δεξιά.
Για να δεις αυτό που έχεις δημιουργήσει πατάς ‘Books‘ στο πάνω μέρος της οθόνης και μετά View’ . Κάτω από το βιβλίο πατάς share και αντιγράφεις τον κωδικό που εμφανίζεται.
Εδώ είναι ένα παράδειγμα
Good luck!
**http://www.zooburst.com/book/zb01_52f7c7cb86448**

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!