ΕΚΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΤΟ: ΣΕΠΤ. -ΟΚΤ. 10

Τελείωσε χθες η από μηνός Έκθεση στη Νομαρχία Γρεβενών με τίτλο “Πόντος δικαίωμα στη μνήμη”, οργανωμένη από τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Γρεβενών με συνδιοργανωτές το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, το Κέντρο Ποντιακών Μελετών και την Ένωση Συλλόγων Ποντίων και Μικρασιατών.

Το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων ΠΕ Γρεβενών συνεργαζόμενο με τον ιθύνοντα νου της Έκθεσης Κώστα Φωτιάδη, καθηγητή Ιστορίας του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, και τη Διεύθυνση ΠΕ Γρεβενών προσφέρθηκε για την ιστορική ξενάγηση των επισκεπτών μαθητών (έγγραφο 178/05.10.10 ).

Πράγματι ο Δρ. Θανάσης Καλλιανιώτης και η εκπαιδευτικός Έλενα Καψάλη ομίλησαν και ξενάγησαν τους μαθητές των Σχολείων: 1Ο Λύκειο (05.10), 2Ο Λύκειο (06.10), 1Ο Γυμνάσιο (07.10), 4ο ΔΣ (08.10 & 12.10), 7ο ΔΣ (12.10) και 1ο ΔΣ (14.10) -ορισμένα ακύρωσαν την έλευσή τους λόγω βροχής.

Οι οπτικές παρουσιάσεις που συνόδευαν τις ομιλίες των ανωτέρω είχαν ως εξής:

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΛΕΝΑΣ ΚΑΨΑΛΗ

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΘΑΝ. ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ

Trackbacks/Pingbacks

1. Ανώνυμος
  2. ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ - ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ 30.01.11

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.