Μαρ 19 2015

Σχετικά με τον Σ.Σ.Ν. Κέρκυρας

Κάτω από: Ενημέρωση

Καλώς ορίσατε στο blog του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Κέρκυρας. Ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων αποτελεί δομή της εκπαίδευσης που έχει ως στόχο την ψυχοκοινωνική στήριξη των σχολικών μονάδων.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχετικά με τον Σ.Σ.Ν. Κέρκυρας

Μάι 25 2015

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΠΕ11

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματικό εργαστήρι για εκπαιδευτικούς ΠΕ11, που υπηρετούν στην Α/θμια Εκπαίδευση Κέρκυρας με θέμα: : «Πρόληψη και αντιμετώπιση της σχολικής βίας»

Μάι 15 2015

ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Μάι 13 2015

Άρθρα του/της ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΝΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βεβαιώσεις συμμετοχής στα βιωματικά εργαστήρια

Σας ενημερώνουμε ότι οι βεβαιώσεις συμμετοχής των Εκπαιδευτικών ΠΕ60 &ΠΕ70 που συμμετείχαν στα βιωματικά εργαστήρια στις 20 – 21/04/2015 με θέμα: «Πρόληψη και αντιμετώπιση σχολικής βίας » βρίσκονται στο γραφείο του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων, στη Δ/νση Β/θμιας Εκπαίδευσης.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βεβαιώσεις συμμετοχής στα βιωματικά εργαστήρια

Φεβ 16 2015

Άρθρα του/της ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΝΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βιωματικό εργαστήρι για ξενόγλωσσους πρωτοβάθμιας

«Ενσυναίσθηση και ενεργητική ακρόαση: Δύο σημαντικές έννοιες για την πρόληψη και την αντιμετώπιση της βίας στη σχολική κοινότητα.

Δείτε αναλυτικά:

βιωματικό εργαστήρι για ξενόγλωσσους πρωτοβάθμιας

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματικό εργαστήρι για ξενόγλωσσους πρωτοβάθμιας

Φεβ 16 2015

Βιωματικό εργαστήρι ΠΕ 70 – ΠΕ 60

«Ενσυναίσθηση και ενεργητική ακρόαση: Δύο σημαντικές έννοιες για την πρόληψη και την αντιμετώπιση της βίας στη σχολική κοινότητα»

Δείτε αναλυτικά Βιωματικό εργαστήρι ΠΕ 70 – ΠΕ 60

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματικό εργαστήρι ΠΕ 70 – ΠΕ 60

Ιαν 14 2015

Βιωματικό εργαστήρι για ΠΕ06

Δείτε αναλυτικά το κείμενο

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματικό εργαστήρι για ΠΕ06

Ιαν 14 2015

Βιωματικό Εργαστήρι για εκπαιδευτικούς ΠΕ02

Βιωματικό Εργαστήρι για εκπαιδευτικούς ΠΕ02 με θέμα «Πρόληψη των διακρίσεων, προκαταλήψεων και μορφών βίας που οφείλονται σε αυτές: Μπορούμε να ευαισθητοποιήσουμε τους μαθητές αξιοποιώντας το Αναλυτικό Πρόγραμμα του σχολείου; Διδακτικές προτάσεις που παρουσιάστηκαν στο Σεμινάριο Pestalozzi του Συμβουλίου της Ευρώπης για εκπαιδευτικούς.

Δείτε αναλυτικά την πρόσκληση .

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βιωματικό Εργαστήρι για εκπαιδευτικούς ΠΕ02