ΤΑΝΙΑ ΣΙΔΕΡΙΔΟΥ

Νηπιαγωγός ΠΕ60

ETWINNING : SMALL SCIENTISTS STEM CLUB

Τα παιδιά του νηπ/γείου Τριανταφυλλιάς Σερρών συμμετείχαν στο πρόγραμμα etwinning τη σχολική χρονιά 2017-18 με τίτλο : Small scientists  Stem club με εταίρους από 12 χώρες της Ευρώπης.

STEM είναι το ακρωνύμιο από τις λέξεις: Science  (επιστήμη)  Technology  (τεχνολογία) Engineering  (μηχανική) και Mathematics(μαθηματικά).

Σκοπός του προγράμματος ήταν να έρθουν τα παιδιά προσχολικής ηλικίας σε μια πρώτη επαφή με το Stem μέσα από ποικίλες δραστηριότητες χρησιμοποιώντας το διδακτικό μοντέλο 5Ε.

Δημοσιεύτηκε στις Κυριακή 17 Ιουνίου 2018 στις 17:25 και βρίσκεται κάτω από Χωρίς κατηγορία. Μπορείς να παρακολουθείς τα σχόλια για το άρθρο χρησιμοποιώντας RSS 2.0 τροφοδότης (feed). Τα σχόλια και τα pings δεν επιτρέπονται.

Τα σχόλια είναι κλειστά.