Η τάξη μας!!!

διαδικτυακά…..

Μαρ 202025

Αγαπημένοι μου μαθητές,
Καλώς ήλθατε στον καινούριο τρόπο επικοινωνίας μας για όσο καιρό τα σχολεία μας θα μείνουν κλειστά!Εδώ θα βρίσκετε τις εργασίες σας, τραγούδια για χαλάρωση και παραμύθια για ηρεμία.Μπορείτε να ενημερώνεστε και στο eclass.sch.gr Οι μανούλες ό,τι θέλετε να επικοινωνείτε μαζί μου…Δεν χρειάζεται φόβος για τίποτα…Σε λίγο καιρό θα είμαστε και πάλι μαζί!

Πρόταση για δημιουργική απασχόληση. Λογοτεχνικά βιβλία και κείμενα.

Απρ 202022

Μικρά μου, Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη! Πώς περάσατε τις μέρες αυτές; Ελπίζω να ξεκουραστήκατε και να απολαύσατε τις οικογενειακές σας στιγμές. Σας αναρτώ τώρα δυο συνδέσμους, από τον εκδοτικό οίκο Πατάκη, με τους οποίους μπορείτε να ακούσετε αποσπάσματα από λογοτεχνικά βιβλία ή και ολόκληρα τα βιβλία αυτά καθώς επίσης και παραμύθια! Έχετε την επιλογή να τα επιλέξετε! http://www2.patakis.gr/25istories/?fbclid=IwAR3uiNDN4_ksaJmqWbF9bDI3lEuSKfsy8U6xD-0YPpAtWKh9LSndz2Emgkg

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόταση για δημιουργική απασχόληση. Λογοτεχνικά βιβλία και κείμενα.

Πασχαλινοί χαιρετισμοί!

Απρ 202010

Αγαπημένοι μου μαθητές,

πέρασε αρκετός καιρός που είμαστε μακριά.. Στο διάστημα αυτό,μάθαμε να χρησιμοποιούμε άλλους τρόπους επικοινωνίας, οι οποίοι θα μας φανούν χρήσιμοι στο μέλλον, αλλά…..μη συνηθίζετε έτσι! Κάποια στιγμή θα επιστρέψουμε στην καθημερινότητά μας. Αν τα σχολεία ήταν ανοιχτά, σήμερα θα ήταν η μέρα που θα έκλειναν για τις διακοπές του Πάσχα. Ναι, σήμερα είναι επίσημα η μέρα που σταματάνε τα μαθήματα για 15 μέρες. Ήρθε ο καιρός να γιορτάσουμε την Ανάσταση του Χριστούλη, αλλά να χαρούμε και την άνοιξη, την εποχή που η φύση γιορτάζει, ανθίζει και μοσχοβολάει. Μπορεί λοιπόν να μην είμαστε στο σχολείο, αλλά τα μαθήματά μας δεν σταμάτησαν ποτέ. Ας κλείσουμε λοιπόν για λίγες μέρες, για να επιστρέψουμε με περισσότερη ενέργεια και δύναμη. Να σας πω όμως, γιατί σαν να σας βλέπω να χαμογελάτε πονηρά, σας έχω ετοιμάσει πασχαλινές εργασιούλες.. Μη γκρινιάζετε, λίγες είναι.. Υπόσχομαι δεν θα βάλω άλλες αυτή την περίοδο..Θα είμαι όμως εδώ,αν θελήσετε κάτι! Σας φιλώ και εύχομαι να περάσετε ένα διαφορετικό αλλά όμορφο Πάσχα.

Σας φιλώ!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πασχαλινοί χαιρετισμοί!

Παιχνιδάκι αφαίρεσης!

Απρ 20209

[scratch 384092766]

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνιδάκι αφαίρεσης!

Παιχνιδάκι πρόσθεσης.

Απρ 20208

Ένα παιχνιδάκι Μαθηματικών.

[scratch 383734745]

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνιδάκι πρόσθεσης.

Παιχνιδάκι Άλφα-Βήτα

Απρ 20206

Ένα διαδραστικό παιχνιδάκι με τα γράμματα του ελληνικού αλφάβητου.

Δημιουργός παιχνιδιού: Κρανάς Βασίλης

[scratch 383135732]

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνιδάκι Άλφα-Βήτα

Ένα υπέροχο τραγούδι.

Απρ 20204

Να έχετε ένα όμορφο Σάββατο!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ένα υπέροχο τραγούδι.

Όταν οι καιροί είναι δύσκολοι…

Απρ 20203

Όταν οι καιροί είναι δύσκολοι,αν είμαστε όλοι μαζί,μπορούμε να τα καταφέρουμε!Καλό απόγευμα μικρά μου!

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Όταν οι καιροί είναι δύσκολοι…

Στοματική υγιεινή.

Απρ 20202

Ένα βίντεο διασκεδαστικό για τη στοματική υγιεινή.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Στοματική υγιεινή.

Ενημέρωση από την κυρία Ζάρκου Χριστίνα(η κυρία της μουσικής).

Απρ 20201

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση από την κυρία Ζάρκου Χριστίνα(η κυρία της μουσικής).

Το έθιμο της Πρωταπριλιάς.

Απρ 20201

Καλό μήνα σε όλους. Αναρτώ ένα άρθρο για την ιστορία του εθίμου της Πρωταπριλιάς.

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το έθιμο της Πρωταπριλιάς.
« Παλιότερα άρθρα

• ΔΑΝΑΗ στο Καληνύχτα!