24252627282930

Προβολή μεγαλύτερου χάρτη

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ

AOK ΕΥΡΩΠΗ

Σε ευρωπαϊκή τροχιά εξακολουθεί να κινείται η Καβάλα μετά τη νίκη της με 3-0 επί του Ηρακλή στο «Ανθή Καραγιάννη», στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Οι Τόμασιτς (66′), Ονουάτσι (82′) και Πέρτζελ (90’+) σημείωσαν τα τέρματα της επεισοδιακής αναμέτρησης, που σημαδεύτηκε από το επεισόδιο του Αμπντούν με τον Ντάνι στο 71ο λεπτό και την αποβολή των δύο ποδοσφαιριστών.

Η Καβάλα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε για πρώτη φορά στο 13ο λεπτό όταν ο Νικουλάε έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Ελευθερόπουλος απομάκρυνε σε κόρνερ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 35′ με τον Γκαλίνοβιτς να εξουδετερώνει το σουτ του Σουλτάνι. Τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τόμασιτς πήρε την κεφαλιά, ο Ελευθερόπουλος απομάκρυνε προσωρινά και ο Ονουαάτσι από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η υπεροχή της Καβάλας καρποφόρησε τελικά στο 66ο λεπτό. Ο Αμπντούν εκτέλεσε το φάουλ, ο Τόμασιτς πήδηξε ψηλότερα από όλους μέσα στην περιοχή του Ηρακλή και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ελευθερόπουλου. Ο διαιτητής Σπάθας απέβαλε στο 71′ τους Αμπντούν και Ντάνι, οι οποίοι διαπληκτίστηκαν και ο Ονουάτσο 11 λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ, έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις ο Πέρτζελ, ο οποίος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. 01_I_Cant_Get_No_Satisfaction

Πρoστατευμένο: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ

Αυτό το περιεχόμενο είναι προστατευμένο με συνθηματικό. Για να το δείτε εισάγετε το συνθηματικό σας παρακάτω:

rock

Ακούστε το

Καβάλα Ευρώπη

γριούλες

Η προετοιμασία για τον αγώνα της Καβάλας συνεχίστηκε σήμερα (19/01) στην Μίκρα, με πρωινό πρόγραμμα προπόνησης. Την πρώτη του προπόνηση με τον ΗΡΑΚΛΗ, μετά από τέσσερα χρόνια απουσίας, πραγματοποίησε ο Joel Epalle. Ο Καμερουνέζος άσσος ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα προσαρμογής και σύντομα θα περάσει στους ρυθμούς των υπολοίπων. ‘Ελα κι εσύ στο θείο.