Ειδικό Νηπιαγωγείο Κωφών & βαρηκόων Αργυρούπολης

Νοηματίζουμε & Φωτίζουμε τη ζωή των παιδιών μας!

Αγαπητοί γονείς και μαθητές ,

Δημιουργήσαμε αυτό το ιστολόγιο για να μοιραζόμαστε μαζί σας ιδέες και δραστηριότητες με σκοπό να γίνει πιο ευχάριστη και δημιουργική η κάθε ημέρα, της κάθε οικογένειας!

Μπορείτε να επισκέπτεστε το ιστολόγιο και να μαθαίνετε νέα, να διαβάζετε άρθρα, να βλέπετε βίντεο και να αλληλεπιδράτε με τα παιδιά σας.

Μένουμε σπίτι, μένουμε ασφαλείς και συνδεόμαστε με την οικογένεια.

Η προισταμένη

Σπυριδούλα Καρίπη

Παιδικό βιβλίο
«Το κορίτσι με τα μπαλόνια»

Ένα βιβλίο για τη φιλία, την αποδοχή στη διαφορετικότητα και τη δύναμη της μη λεκτικής επικοινωνίας.

Ένα δίγλωσσο βιβλίο (ελληνική γραπτή γλώσσα κι ελληνική νοηματική γλώσσα) γραμμένο από τα παιδιά του Ειδικού Νηπιαγωγείου Κωφών και Βαρηκόων Αργυρούπολης και του 1ου Νηπιαγωγείου Ελληνικού, που δημιουργήθηκε μέσα από το παιχνίδι της δημιουργικής γραφής με την επιμέλεια και καθοδήγηση της συγγραφέως Λιλής Γάτη, στα πλαίσια του προγράμματος συνεκπαίδευσης των δύο σχολείων.

Ένα παιδικό βιβλίο σε δύο γλώσσες