Η κοινωνικότητα του ατόμου!

Η κοινωνικοποίηση είναι ένας κοινωνιολογικός όρος ο οποίος χρησιμοποιείται από κοινωνιολόγους, κοινωνιοψυχολόγους, ανθρωπολόγους, πολιτικούς και παιδαγωγούς, εννοώντας τη διαδικασία μετάδοσης ηθών, εθίμων, κανόνων και ιδεολογιών. Μέσω της κοινωνικοποίησης, μεταδίδονται στο άτομο οι δεξιότητες και συνήθειες οι οποίες είναι απαραίτητες για τη συμμετοχή του στην κοινωνία στην οποία ανήκει. Συνέχεια

Κατηγορίες: ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η κοινωνικότητα του ατόμου!

Εργασία 4.1.

sofia

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εργασία 4.1.

κατάλογος

Η κα. Φιλιππίδη, υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης Χρήσης Εξαρτησιογόνων Ουσιών Άμφισσας, θα παραχωρήσει συνέντευξη στους μαθητές της Α’ τάξης του Γενικού Λυκείου Ιτέας, στα πλαίσια της ερευνητικής εργασίας με θέμα: “Ουσίες … που ναρκώνουν τη συνείδησή μας!” την Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας!
   Οι μαθητές καλούνται να ετοιμάσουν τις ερωτήσεις που θα υποβάλλουν στην  κα. Φιλιππίδη.

Ευχαριστώ!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το κουδούνι χτύπησε!

Καλωσήρθατε στην ιστοσελίδα μου! Ελπίζω να βρείτε κάτι ενδιαφέρον σ’ αυτήν!