Παγκόσμιο Συνέδριο Ο.Μ.Ε.Ρ. 2016

omep seoul 2016

Πρόσκληση για υποβολή προτάσεων στο Παγκόσμιο Συνέδριο της Ο.Μ.Ε.Ρ. (Παγκόσμια Οργάνωση Προσχολικής Αγωγής). Σεούλ, Κορέα, 4-8 Ιουλίου 2016

Η προετοιμασία των παιδιών για το μέλλον είναι ο κεντρικός ρόλος της προσχολικής εκπαίδευσης.
Στόχος μας είναι να δημιουργήσουμε πιο αποτελεσματικά συστήματα που ικανοποιούν καλύτερα τις ανάγκες των παρόντων και των μελλοντικών γενεών.
Καλούμε όλους τους εκπαιδευτικούς της πρώιμης παιδικής ηλικίας να μοιραστούν την εμπειρία τους σχετικά με το θέμα του συνεδρίου:

«Μεταμορφώνοντας τα συστήματα έγκαιρης παιδικής ηλικίας για τις μελλοντικές γενιές».

Θεματικές ενότητες

Διδακτέα ύλη
Παιχνίδι
Εργατικό δυναμικό
Πολιτική
Πολιτισμός και Κοινωνία
Νευροεπιστήμες

Η προθεσμία υποβολής περίληψης πήρε παράταση ως τις 15 Φεβρουαρίου.

Περισσότερα στο http://www.omep2016.org/html/

0716-3_leaflet_omep

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παγκόσμιο Συνέδριο Ο.Μ.Ε.Ρ. 2016

Καλημέρα κόσμε!