5th ‘English on the Spot’ Festival στο Ρέθυμνο

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι οι καθηγητές και οι καθηγήτριες Αγγλικών των δημόσιων Σχολείων Π/βάθμιας και Δ/βάθμιας Εκπ/σης του Ν. Ρεθύμνου και η αρμόδια Σχολ. Σύμβ. διοργανώνουν για πέμπτη (5η) συνεχή χρονιά το “English on the Spot Festival”.

Το φεστιβάλ είναι διήμερο και στη διάρκειά του οι μαθητές και μαθήτριες με τους καθηγητές τους έχουν τη δυνατότητα να εκθέσουν στο κοινο και εκτός  σχολικού περιβάλλοντος, projects και εργασίες που δημιούργησαν. Το θέμα μας φέτος είναι:

“Let’s Edu-Create: Creativity in the English Classroom”

Το φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 7 και το Σάββατο 8 Ιουνίου 2013.  Στο «Σπίτι του Πολιτισμού» στο Ρέθυμνο θα γίνει η έκθεση των εργασιών, προβολή βίντεο, παιχνίδια, και δραστηριότητες on the spot, ενώ στην Πλατεία Μικρασιατών της παλιάς πόλης του Ρεθύμνου το Σάββατο το βράδυ θα γίνει η παρουσίαση των ‘ζωντανών’ συμμετοχών, – θεατρικών, τραγουδιών, κλπ.

Σας περιμένουμε όλους!