Τι ώρα είναι; Ώρα για Γερμανικά! (Die Uhrzeit)

Στο πλαίσιο του ατομικού μαθήματος πρακτικής μου στο σεμινάριο moodle, που έχει ως θέμα του την εκμάθηση της ώρας στα Γερμανικά, παραθέτω το ακόλουθο βίντεο στο οποίο παρουσιάζεται η θεωρία εν τάχει.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τι ώρα είναι; Ώρα για Γερμανικά! (Die Uhrzeit)

Πρόσκληση για συνεργασία εκ/κών ΠΕ07 ενόψει Χριστουγέννων

Γεια σας και καλό μήνα! Αφού μπήκε ο Δεκέμβριος και όλοι σιγά σιγά σκεφτόμαστε τις χριστουγεννιάτικες προετοιμασίες, θα ήθελα να προτείνω στους συναδέλφους μου εκ/κούς ΠΕ07 στη Λακωνία να συνεργαστούμε για να οργανώσουμε μαζί με τους μαθητές μας μια χριστουγεννιάτικη εκδήλωση με “άρωμα” Γερμανίας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόσκληση για συνεργασία εκ/κών ΠΕ07 ενόψει Χριστουγέννων

Καλημέρα κόσμε!