Πάω στο Νηπιαγωγείο

Το καλύτερο σχολείο είναι το νηπιαγωγείο

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Δεκ 20164

Σε λίγες μέρες έρχονται τα Χριστούγεννα και το Νηπιαγωγείο μας ετοιμάζει την παράσταση “Χριστουγεννιάτικοι μπελάδες”.

Πρόκειται για ένα θεατρικό βασισμένο στο βιβλίο «Ο Αϊ-Βασίλης στη φυλακή με τους 83 αρουραίους», του Ευγένιου Τριβιζά, το μεγάλο Έλληνα παραμυθά, διασκευασμένο σε έμμετρο λόγο.

Santa-11

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Οδηγίες προς τους γονείς

Ιούλ 201422

Για την αρχή της σχολικής χρονιάς θα πρέπει να γνωρίζεται τα εξής:

Ωράριο:  Ώρα προσέλευσης 8:00 – 8:15

Ώρα αποχώρησης κλασικό 12:15 – 12:30      ολοήμερο 15:45 – 16:00

Τσάντα: καλαθάκι για το δεκατιανό

1 πετσετούλα

1 μπουκαλάκι νερό

Δεκατιανό:  προτείνονται φρούτα, γιαουρτάκια, τοστ, σάντουιτς, κέικ σπιτικά, πίτες, κουλούρι, μπισκότα, κουλουράκια.

δεν επιτρέπονται τσιπς, γαριδάκια, πατατάκια, καραμέλες, τσίχλες, σοκολάτες, κρουασάν, γκοφρέτες, γλειφιτζούρια, αναψυκτικά.

Αυτοεξυπηρέτηση: Το παιδί πρέπει να πηγαίνει μόνο του τουαλέτα, να πλένει τα χερια του, να ντύνεται και να ξεντύνεται, να τρώει, να βάζει και να βγάζει ταπαπούτσια του.

Ψείρες: κάθε μέρα χρησιμοποιούμε απωθητικό σπρει από το φαρμακείο ή ξιδι για να μην κολλήσουμε

Ολοήμερο: γεύμα σε σκεύος κατάλληλο για φούρνο  με πιρούνι και κουτάλι

ύπνος   1 μικρό σεντονάκι με λάστιχο και 1 μικρό μαξιλαράκι (κούνιας)

κάθε δεύτερη Παρασκευή θα τα παίρνουν οι γονείς για πλύσιμο και θα τα επιστρέφουν Δευτέρα

Ονόματα σε σκεύη και στη τσάντα με το σεντόνι

Σας ευχόμαστε ολόψυχα μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

από κάτω από: Για τους γονείς | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγίες προς τους γονείς

Καλωσήρθατε

Ιούλ 201422

Καλωσήρθατε στην Ιστοσελίδα του 1ου 2/θ Νηπιαγωγείου Ηγουμενίτσας.

Σκοπός του ιστολογίου είναι η δημιουργία ενός χώρου παρουσίασης των δραστηριοτήτων μας, των εργασιών μας.

από κάτω από: Αρχική | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλωσήρθατε