Wordle: moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Φεστιβάλ Γερμανόφωνου Κινηματογράφου στο Ηράκλειο

Μόλις που προλαβαίνετε!

Τα τελευταία χρόνια το φεστιβάλ Γερμανόφωνου κινηματογράφου έχει γίνει θεσμός και στο Ηράκλειο και μας δίνει την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε αξιόλογες ταινίες που δεν έχουν προβληθεί στην πόλη μας. Χτες είχα τη χαρά να παρακολουθήσω το Kebab Connection του Anno Saul, μια αισθηματική κωμωδία ηθών και στερεοτύπων σε μία κοινωνία μεταναστών στο Αμβούργο. Σήμερα προβάλλονται  οι ταινίες: “Αναζητώντας τη αθανασία” του Marcus Hausham Rosenmuller και “Πριν ένα χρόνο το χειμώνα” της Caroline Link. Αύριο το πρωί θα προβληθούν και δύο παιδικές ταινίες: “Ο παπουτσωμένος γάτος” στις 11.00 και “Ο γενναίος ραφτάκος” στις 12.00. Το απόγευμα το φεστιβάλ κλείνει με ένα ντοκυμαντέρ (“Rhythm is it!”) στις 19.00 και την ταινία “Λεωφόρος Sonnenallee” στις 21.00.

Σπεύσατε!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φεστιβάλ Γερμανόφωνου Κινηματογράφου στο Ηράκλειο

the history of English

ένα σύντομο, περιεκτικό και χιουμοριστικό βίντεο για την ιστορία της αγγλικής γλώσσας

Enjoy!

The history of English in 10 minutes

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο the history of English

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!