ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕΛΙΚΗΣ

ΣΤΗΝ 34η ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΔΙΑΣΚΕΨΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ΝΕΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ

Το Γενικό Λύκειο Μελίκης συμμετείχε με τον μαθητή της Β’ Λυκείου Μαντζουλόπουλο Χριστόφορο Κωνσταντίνο και επιβλέπουσα καθηγήτρια την κ. Σιριστατίδου Παρθένα (ΠΕ06-Αγγλικών) στη 34η Εθνική Συνδιάσκεψη Επιλογής (Ε.Σ.Ε.) του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων Ελλάδος (Ε.Κ.Ν.Ε.) που διεξήχθη από 16 έως 19 Δεκεμβρίου 2016 στη Θεσσαλονίκη.

IMG_2348 IMG_2381Η φετινή εκδήλωση, που για πρώτη φορά επεκτάθηκε από τρεις σε τέσσερις ημέρες,  συγκέντρωσε 130 μαθητές και μαθήτριες από 67 δημόσια και ιδιωτικά σχολεία της χώρας. Οι χώροι διεξαγωγής των εργασιών της 34ης Ε.Σ.Ε. ήταν οι Αποθήκες Γ’ και Δ’ στο Λιμάνι, το Εμπορικό & Βιομηχανικό Επιμελητήριο Θεσσαλονίκης, το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος-Τμήμα Κ. Μακεδονίας και το 11ο Γ/σιο-ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Καλημέρα κόσμε!