Οι εξελίξεις με την αυτοαξιολόγηση

Θέμα: «Οι εξελίξεις με την αυτοαξιολόγηση»

Μετά τις τελευταίες εξελίξεις, με την νέα εγκύκλιο (44375/Γ1),  σχετικά με τις ομάδες εργασίας, κ α λ ο ύ μ ε  τους διευθυντές των σχολικών μονάδων να μη προχωρήσουν  σε καμιά ενέργεια ανάθεσης πριν από τις 4/4 ώστε ο κλάδος να πάρει συλλογικές αποφάσεις για τις δράσεις και η απάντησή μας να είναι ενιαία και μαζική. Άλλωστε, η εγκύκλιος δίνει προθεσμία ως τις 4/4.

Χρειαζόμαστε, όλοι, τον χρόνο αυτό, μια και περιμένουμε απαντήσεις από την ΔΟΕ, για αιτήματα που έχουμε υποβάλλει (σας επισυνάπτουμε τα αιτήματα) αλλά και την συνεδρίαση του έκτακτου ΔΣ του Συλλόγου μας,  για να εκτιμήσουμε την κατάσταση που διαμορφώνεται.

Υπενθυμίζουμε, ότι στην Καρδίτσα δεν έχουν συγκροτηθεί ομάδες εργασίας σε κανένα σχολείο.

Σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσουμε σχετικά.

Προς τη ΔΟΕ

Θέμα: “Σχετικά με τη νέα (τρίτη) εγκύκλιο για την αυτο-αξιολόγηση”

Ως Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Καρδίτσας  ζητάμε άμεσα:

α) Γνωμοδότηση της νομικής συμβούλου της ΔΟΕ, υπό το φως της νέας εγκυκλίου και
β) την συνεδρίαση του ΔΣ της ΔΟΕ για να υπάρξει άμεση και οργανωμένη αντίδραση του εκπαιδευτικού κόσμου.

Ο Πρόεδρος                                                    Ο Γραμματέας

Τάσος Γκαραγκάνης                                         Γιώργος Τσιτσιμπής

Κατηγορίες: Uncategorized. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.