Σεισμός στο Ιόνιο

Είναι δυό βδομάδες τώρα που κουνιέται το Ιόνιο Πέλαγος. Μεγάλες οι καταστροφές στη γείτονα Κεφαλλονιά. Οι σεισμολόγοι έχουν πλέον σηκώσει τα χέρια ψηλά, δεν μπορούν ούτε εικασίες να κάμουν.

Άραγε στη Ζάκυνθο είμαστε προετοιμασμένοι για αντίστοιχου μεγέθους σεισμό; Πόσοι απο εμάς ξέρουν πραγματικά πως πρέπει να ενεργήσουν αν χτυπήσει ο Εγκέλαδος κι  εμάς;

Αν θέλετε γράψτε εδώ πιο κάτω τα σχόλια σας για τις ενέργειες που καθένας απο εσάς θα πράξει πριν, κατά και μετά απο το σεισμό. ας ανταλλάξουμε απόψεις, ας είμαστε όσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένοι.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σεισμός στο Ιόνιο

Δεν Ζω Χωρίς Εσένα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δεν Ζω Χωρίς Εσένα

Έρχονται τα Χριστούγεννα!!!!

Σε ένα μήνα από σήμερα θα είμαστε κοντά στις Άγιες μέρες των Χριστουγέννων. Μήπως ξέρει κάποιος ποιά είναι η τελευταία εργάσιμη για μας τους εκπαιδευτικούς ημέρα καθώς και ποιά η πρώτη μετά τις εορτές;

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | 2 σχόλια

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!