Καλώς Ήρθατε !

Στο ιστολόγιο αυτό, ο μαθητής θα βρεί χρήσιμες πληροφορίες για την προετοιμασία του στο μάθημα Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον της Γ΄Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γενικού Λυκείου. Σκοπός του συγκεκριμένου ιστολόγιου είναι να βοηθηθεί ο μαθητής να αποκτήσει τις βασικές γνώσεις που απαιτούνται για να επιτύχει ένα καλό αποτέλεσμα στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

Στο βασικό μενού είναι διαθέσιμα :

• Θεωρία : Για κάθε κεφάλαιο, τα βασικά του στοιχεία.
  • Ερωτήσεις Θεωρίας : Ερωτήσεις ανάπτυξης & επιλογής για κάθε κεφάλαιο.
  • Ασκήσεις : Μεθοδολογία επίλυσης ασκήσεων, λυμένες & άλυτες ασκήσεις ανά κεφάλαιο.
  • Πανελλαδικές Εξετάσεις : Τα θέματα & οι λύσεις τους.
  • Παρουσιάσεις : Παραδείγματα των 3 δομών επανάληψης, και της ταξινόμησης ευθείας ανταλλαγής (φυσσαλίδα).
  • Video : Δείτε πώς λειτουργούν οι πίνακες, η στοίβα, η ουρά, η σειριακή αναζήτηση, και η ταξινόμηση.
  • Downloads : Κατεβάστε εργαλεία προγραμματισμού σε Ψευδογλώσσα, ΓΛΩΣΣΑ, Διαγράμματα Ροής, και τη γλώσσα προγραμματισμού Quick Basic.
  • Links : Μερικοί αντιπροσωπευτικοί σύνδεσμοι (links).

Σχετικά με sl

Καθηγητής Πληροφορικής 1ου Γενικού Λυκείου Αρτέμιδας

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.