reggina's blog

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Η επέλαση των βαρβάρων

Νοέ 201430

Όταν όλα γυρίζουν για τον άνθρωπο-καταναλωτή  και γύρω από αυτόν…

.man-evolution and pollution

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η επέλαση των βαρβάρων

Hungry planet

HUNGRY PLANET

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Hungry planet

Η διαδρομή της εξάρτησης.

kiwi birdΤο Κίουι είναι ένα εξωτικό πουλί που ζει στη Νέα Ζηλανδία

Δείτε τώρα το βίντεο που ετοίμασε ο Andreas Hykade για τον εθισμό στα ναρκωτικά, με κινούμενα σχέδια.

Ένα Κίουι αρχικά δεν δίνει σημασία σε αυτά που βρίσκει μπροστά του. Στη συνέχεια δοκιμάζει και εθίζεται μέχρι που όλη αυτή η διαδικασία του γίνεται συνήθεια. Συνήθεια γίνεται και η απότομη πτώση, αλλά και η μικρότερη σε διάρκεια… διαδρομή στα ταξίδια.

Το έξυπνο βίντεο που ακολουθεί δείχνει με τρόπο σαφή και κατανοητό και για τα παιδιά τη διαδρομή που ακολουθεί κάποιος μέσα από την εξάρτηση στις ουσίες.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η διαδρομή της εξάρτησης.

Καλημέρα κόσμε!

Νοέ 201423