Υλοποίηση και αξιολόγηση του 1ου e-learning σεμιναρίου της ευρωπαϊκής δράσης eTwinning-Ηλεκτρονική Αδελφοποίηση σχολείων, 21/3/2008

Στις 21 Μαρτίου διοργανώθηκε εορταστική εκδήλωση για τα τρία χρόνια της δράσης eTwinning στην Ελλάδα. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης παρουσιάστηκε το 1ο online σεμινάριο για τα διαθεματικά σχέδια εργασίας και τη δράση eTwinning.

ΥΠΕΠΘ 21-3-2008

Η Ελληνική Υπηρεσία Υποστήριξης (EYY) eTwinning του ΥπΕΠΘ διοργανώνει εκδήλωση για τα τρία επιτυχή χρόνια της δράσης eTwinning στην Ελλάδα, την Παρασκευή 21 Μαρτίου 2008 και ώρα 11.30, στην αίθουσα εκδηλώσεων J. de Romilly του ΥπΕΠΘ. Στην εκδήλωση θα απευθύνει χαιρετισμό ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων πρέσβης κ. Δημήτρης Πλατής. Στόχος της εκδήλωσης είναι η συνέχιση της προσπάθειας ανάδειξης του ποιοτικού έργου των Ελλήνων μαθητών και εκπαιδευτικών.

Πρόγραμμα εκδήλωσης ΥΠΕΠΘ
presentation_ypepth_21_3_08