marmaras_akti-elias1.jpg

ΤΙΣ ΦΕΤΙΝΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ Ν. ΜΑΡΜΑΡΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ. ΤΕΤΟΙΑ ΓΑΛΑΖΟΠΡΑΣΙΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ. (συν. φωτο)

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΣΤΟ 6/Θ Δ.Σ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ

Από 20-05-2008 και μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2007-08 , στην αίθουσα του 2ου ορόφου του 6/θ Δημοτικού Σχολείου Ξινού Νερού , θα λειτουργήσει έκθεση λαογραφικού υλικού από την περιοχή. Το λαογραφικό υλικό έχει συγκεντρωθεί από τους μαθητές και τους γονείς του σχολείου και εκτίθεται με τη φροντίδα και συμπαράσταση του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Η προσπάθεια αυτή εντάσσεται στα πλαίσια του προγράμματος “ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ” που θα ολοκληρωθεί στις 06-06-2008 με καταληκτική εκδήλωση στον προαύλιο χώρο του σχολείου και με πρόγραμμα που θα δημοσιευθεί τις προσεχείς ημέρες.

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Γειά σου Κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Κατηγορίες: Γενικά | 1 σχόλιο