Εννοιολογικός Χάρτης

Ο εννοιολογικός χάρτης τωνΕυρωπαικών πόλεων και των μνημείων . Μια εργασία στη Γεωγραφία.

Τα ατομικά δικαιώματα

Ένα σταυρόλεξο για  ατομικά δικαιώματα που προστατεύονται από το Ελληνικό Σύνταγμα

Δημιουργία Αφίσας

Δημιουργία  αφίσας για τα   Ατομικά Δικαιώματα που προστατεύει το Σύνταγμα της Ελλάδας.

Εκπαιδευτικό Σενάριο

Ένα εκπαιδευτικό Σενάριο στην Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή με θέμα \”Το Κράτος\” (αρχείο pdf)

Εκπαιδευτικό Σενάριο

Ένα εκπαιδευτικό σενάριο στη Γλώσσα με θέμα:  \”Τα ατυχήματα\”     (αρχείο pdf)

Ηλεκτρονική Παρουσίαση των Δραστηριοτήτων του 2ου Δ.Σχ.Χίου

Μια ηλεκτρονική παρουσίαση των  δραστηριοτήτων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Χίου .

Εννοιολογικός Χάρτης

Ένας εννοιολογικός χάρτης για τη  Διατροφή και τη Μεσογειακή Διατροφή.( c_maps_d αρχείο pdf)

Ένα ηλεκτρονικό βιβλίο με μαρτυρίες για ιστορικά γεγονότα της Ελλάδας που συγκέντρωσαν οι μαθητές της Έκτης

Μαρτυρίες από παππούδες και γιαγιάδες που κατέγραψαν οι μαθητές της Έκτης τάξης του 2ου Δημ. Σχ. Χίου