Οπτικοποιημένος oδηγός χρήσης του mySchool για τον Υπεύθυνο Τμήματος Σχολικής Μονάδας από το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Φωκίδας

Εξώφυλλο Οδηγού mySchool Υπεύθυνου Τμήματος Σχολικής ΜονάδαςΣε υποστήριξη των εκπαιδευτικών που είναι επιφορτισμένοι ως Υπεύθυνοι Τμήματος στην σχολική τους μονάδα με την ενημέρωση του πληροφοριακού συστήματος mySchool, το Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ.) Φωκίδας δημιούργησε έναν σχετικό οδηγό χρήσης.

Στον οδηγό αυτό έχει επιλεγεί η οπτικοποιημένη περιγραφή των βασικών λειτουργιών του Υπεύθυνου Τμήματος μέσα από στιγμιότυπα οθόνης (screenshots) της εφαρμογής mySchool, για την πιο φιλική και αποτελεσματική καθοδήγηση των χρηστών

Ο οδηγός είναι διαθέσιμος εδώ.

Κατηγορίες: mySchool, Εκπαιδευτικοί, Οδηγοί - Εγχειρίδια. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.