Wordle: Moodle

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Το Γυμνάσιο Νέας Περάμου

sxoleioγυμναάσιο νέας Περάμουγυμνάσιο νέας ΠεράμουΤο Γυμνάσιο Νέας Περάμου ιδρύθηκε το 1979. Αρχικά στεγάστηκε σε προκατασκευασμένες αίθουσες στον αύλειο χώρο του 1ου Δημοτικού Σχολείου. Τον Ιανουάριο του 1995, μεταφέρθηκε σε σύγχρονες εγκαταστάσεις που βρίσκονται δίπλα στη θάλασσα στην περιοχή ακρογιάλι

Το κτίριο διαθέτει 10 αίθουσες διδασκαλίας.Επίσης διαθέτει Εργαστήριο Πληροφορικής, Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, αίθουσα Τεχνολογίας. Τέλος έχει βιβλιοθήκη, αίθουσα προβολών και αμφιθέατρο.

Το σχολείο διαθέτει σύγχρονα εποπτικά μέσα καιγυμναάσιο νέας Περάμουγυμναάσιο νέας Περάμου έχει πολλούς άνετους χώρους, μεγάλο προαύλιο με θέα στη θάλασσα και κήπο με λουλούδια. Ο χώρος του αμφιθεάτρου χρησιμοποιείται καθημερινά και ως χώρος ψυχαγωγίας των μαθητών, αφού διαθέτει δύο τραπέζια αντισφαίρισης και πολλά επιτραπέζια παιχνίδια. Στον προαύλιο χώρο υπάρχει γήπεδο καλαθοσφαίρισης και πετοσφαίρισης.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το Γυμνάσιο Νέας Περάμου

Καλημέρα κόσμε!