ΣΚΟΥΦΟΥ ΠΕΤΡΟΥΛΑ

Φιλοξενείται στο Blogs.sch.gr

Αποχαιρετισμός ΣΤ’ Δημοτικού

Ιούν 20176

Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Στο Κρυστάλλειο Δημοτικό Σχολείο Πεντέλης αποφασίσαμε να τη σφραγίσουμε με μια guizzinoκαλοκαιρινή γιορτή. Θέμα της ο αποχαιρετισμός της Έκτης  από τις υπόλοιπες τάξεις. Τίτλος της : “Κάθε τάξη…ένας σταθμός”. Στο πλαίσιο αυτής της εκδήλωσης η Γ’ τάξη δραματοποίησε και θα παρουσιάσει ένα παραμύθι με θέμα τη διαφορετικότητα, αλλά και την αξία της ομαδικότητας και της συνεργασίας.

Σας περιμένουμε στις 9 Ιουνίου 2017 στις 19.30 στο χώρο του σχολείου να παρακολουθήσετε την απόδοσή του από τους μικρούς μας μαθητές. Στον σύνδεσμο θα παρακολουθήσετε ένα βίντεο με το παραμύθι στα Ιταλικά και μπορείτε να διαβάσετε τη  μετάφρασή του.

Προεπισκόπηση βιντεο

από κάτω από: Ανακοινώσεις | με ετικέτα  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποχαιρετισμός ΣΤ’ Δημοτικού