Ιαν 23 2017

«Επιμορφωτική συνάντηση με την Παιδαγωγική Ομάδα των Εκπαιδευτικών που συμμετέχουν στο Τοπικό Δίκτυο Αγωγής Υγείας»

Κάτω από: ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Σας ενημερώνουμε ότι το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Α΄/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας σε συνεργασία με τον Συμβουλευτικό Σταθμό Νέων Β΄/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας διοργανώνει επιμορφωτική συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς  της  Παιδαγωγικής Ομάδας του τοπικού θεματικού Δικτύου Αγωγής Υγείας με θέμα «Η φιλική επίλυση συγκρούσεων ως μέσο πρόληψης του ενδοσχολικού εκφοβισμού». Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη  1 Φεβρουαρίου 2017, από τις 9.00π.μ έως τις 12.00μ, στο χώρο του 11ου Δημοτικού Σχολείου Κέρκυρας.

Οι εκπαιδευτικοί που είναι στο Δίκτυο και επιθυμούν να συμμετάσχουν παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την κα. Γεωργοτά στο τηλ. 6981687742, προκειμένου να τους χορηγηθεί η απαραίτητη άδεια μετακίνησης από τον Δ/ντή Α΄/θμιας με σκοπό να μη διαταραχθεί η ομαλή λειτουργία του σχολείου τους.

Σχόλια (RSS)