«Ημερίδα για την Παγκόσμια Ημέρα του Θεάτρου στην Εκπαίδευση με τίτλο: Μπροστά στις νέες προκλήσεις 2016:Θέατρο-Εκπαίδευση-Κοινωνική Παρέμβαση»

2016 IDEA DayGr Poster (620 x 877)

Το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση, τακτικό μέλος του Διεθνούς Οργανισμού για το Θέατρο στην Εκπαίδευση, διοργανώνει εκπαιδευτική ημερίδα με τίτλο: Μπροστά στις νέες προκλήσεις 2016: Θέατρο-Εκπαίδευση-Κοινωνική Παρέμβαση. Η Ημερίδα απευθύνεται  σε εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, καλλιτέχνες, θεατρολόγους, φοιτητές και μαθητές οι οποίοι καλούνται να πάρουν μέρος στον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας για το Θέατρο στην Εκπαίδευση στις 27 Νοεμβρίου.

Η Ημερίδα θα διεξαχθεί την Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016 στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας (7η Πάρ. Δονάτου  Δημουλίτσα 7.

Συνεργαζόμενοι Φορείς: Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπαίδευσης  Κέρκυρας, Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Β/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας, Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων, Ξενώνας Φιλοξενίας Γυναικών Θυμάτων Βίας & των Παιδιών του Δήμου Κέρκυρας,  Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής  Υγείας Περιφερειακής Ενότητας Κέρκυρας ΔΗΜΟΠ-Νίκος Μώρος.

Το πρόγραμμα της Ημερίδας: Πρόγραμμα Ημερίδας

Η Πρόσκληση: Πρόσκληση