Διοίκηση και Προσωπικό

Την ευθύνη λειτουργίας του ΠΕΚ έχει από 27-9-2016 έως 27-9-2018  [158701Γ1 |27-09-2016]  το Συντονιστικό Συμβούλιο το οποίο απαρτίζεται απο τον Διευθυντή του ΠΕΚ,  Δρ. Σπυρίδων Παπαδάκη [CV], Σχολικό Σύμβουλο  Δ.Ε. Πληροφορικής (ΠΕ19) με έδρα το Μεσολόγγι,  και τους Υποδιευθυντές του ΠΕΚ  Δρ. Ευστάθιο Λειβαδά [CV], Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ 03 με έδρα τον Πύργο ως Υποδ/ντή Β/θμιας  (και Αναπληρωτή Διευθυντή ΠΕΚ) και τον Δρ. Δημήτριο Ζησιμόπουλο [CV],   Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ 70 της 6ης Περιφέρειας Π.Ε Αιτωλοακαρνανίας ως Υποδ/ντή Α/θμιας. Το Συντονιστικό Συμβούλιο συμπληρώνεται και από  τα δύο (2) αιρετά μέλη, με  εκλογή τους από το σώμα των επιμορφωτών του ΠΕΚ Πάτρας.

Βιογραφικά και Φωτογραφίες  Δ/ντή & Υ/ντών ΠΕΚ Πάτρας
Παπαδάκης Σπύρος 1 Λειβαδάς_Ευστάθιος Ζησιμόπουλος__Δημήτριος_2          Παπαδάκης Σπύρος 2
Βιογραφικά και Φωτογραφίες Τακτικών & Αναπλ Αιρ μελών Σ.Σ. ΠΕΚ Πάτρας 2016-17

Δρ. Παύλος Σινιγάλιας [CV]  ΠΕ04.02 με αν. Δρ. Μεταξούλα Μανικάρου [CV]  ΠΕ02 από Δ/θμια  και Δρ. Νίκος Μάνεσης [CV]  ΠΕ70 με αν. MSc Ζαχαρούλα Βοϊνέσκου [CV] ΠΕ60 από Π/θμια