Εορτασμός 25ης Μαρτίου και βράβευση μαθητών Τετάρτης Δ2

Ο εορτασμός της 25ης Μαρτίου, ημέρας της κήρυξης της Ελληνικής Επανάστασης, πραγματοποιήθηκε με λαμπρότητα στη σχολική γιορτή του σχολείου μας στην αίθουσα του κινηματοθεάτρου του Ναυστάθμου.
Οι μαθητές της Εκτης τάξης παρουσίασαν με έναν ξεχωριστό τρόπο τους ήρωες της Ελληνικής Επανάστασης. Παράλληλα, οι μαθητές της χορωδίας με τη μουσικό του σχολείου μας, κυρία Μαρία Πλατσάκη, είχαν ετοιμάσει ένα ιδιαίτερο ρεπερτόριο τραγουδιών που συνόδευσε την ωραιότατη γιορτή.

Στο τέλος της τελετής, ο διευθυντής του σχολείου απένειμε τα βραβεία που κέρδισαν οι μαθητές της τάξης μας για το ευρωπαϊκό πρόγραμμα e-twinning.
   Τη γιορτή παρακολούθησε η ηγεσία του Ναυστάθμου Κρήτης, πρωτοστατούντος του νέου διοικητού, κυρίου Χατζάκη, καθώς και οι γονείς όλων των μαθητών του σχολείου μας.