Οι δράσεις της τάξης μας στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Γ’ Αθήνας

Η συνεργασία και οι δράσεις της τάξης μας με τα σχολεία Αθήνας, Ιωαννίνων, Λάρισας, Γρεβενών, Πολωνίας κ.ά. εμπεριέχεται και στις ανακοινώσεις της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Γ’ Αθήνας.

“… Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ της εφημερίδας “Χανιώτικα Νέα” για το Πρόγραμμα e-twinning με θέμα: “Ψηφιακά παραμύθια” (σελ. 76).

Στο πρόγραμμα συμμετέχουν σχολεία απ’ όλες τις γωνιές της Ελλάδας, μεταξύ των οποίων συγκαταλέγεται και το 4ο Δημοτικό Σχολείο Καματερού με τη δασκάλα Κική Λιανού και τους μαθητές της Γ΄ τάξης. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς! Ευχόμαστε η συνεργασία μεταξύ των σχολείων να αναδειχθεί σε μία πολύτιμη εμπειρία τόσο για τα παιδιά, όσο και για τους εκπαιδευτικούς και να γίνει η αφορμή για νέες φιλίες και γόνιμες ανταλλαγές, τόσο για τους δασκάλους, όσο και για τους μαθητές!

Αναρτήθηκε από Πολιτιστικά στις 11:52 μ.μ. …”

Δείτε περισσότερα εδώ .