Καταναλωτική αγωγή στα τοπικά προιόντα

Όλοι είμαστε καταναλωτές. Από την στιγμή που έχουμε ανάγκες ψάχνουμε να βρούμε να τις ικανοποιήσουμε.

Οι καταναλωτικές προτιμήσεις μας και η καταναλωτική συμπεριφορά εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από την προσωπικότητά μας, τον τρόπο ζωής μας, τις αρχές μας και τις επιρροές που δεχόμαστε από το περιβάλλον. Ειδικότερα από το περιβάλλον που ζούμε δεχόμαστε ερεθίσματα και μέσω της διαφήμισης επηρεάζεται η απόφασή μας.

Όσο η χώρα διανύει περίοδο οικονομικής κρίσης, αξίζει να εξερευνηθούν οι επιπτώσεις που έχει στην τοπική οικονομία και ειδικότερα, στην κατανάλωση τοπικών προϊόντων.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καταναλωτική αγωγή στα τοπικά προιόντα

Καταναλωτική αγωγή στα τοπικά προιόντα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Καταναλωτική αγωγή στα τοπικά προϊόντα