Ρουμανία – Ελλάδα

Το χρυσό γκολ του Μήτρογλου…

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ρουμανία – Ελλάδα

Πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική επίσκεψη των τριών μεγαλύτερων τάξεων (Δ΄, Ε΄, και ΣΤ΄) του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ακράτας στο Μαραθώνα την Παρασκευή 22/11/2013.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου είχαν τη δυνατότητα να επισκεφτούν το Αρχαιολογικό Μουσείο Μαραθώνα, τον τύμβο των Αθηναίων σε ανάμνηση της μάχης του Μαραθώνα το 480 π.Χ, τη λίμνη του Μαραθώνα καθώς και το Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο στο Σχοινιά.

Η επίσκεψη θεωρήθηκε από όλους πολύ επικοδομητική, γιατί συνδύαζε πολλά και ποικίλα εκπαιδευτικά και γνωστικά αντικείμενα. Οι εντυπώσεις που άφησε, σίγουρα θα παραμείνουν για καιρό στη μνήμη όλων όσων συμμετείχαν.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!