Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαβάζω Φυσική ακούγοντας Jon Bon Jovi & Pavarotti – Let it Rain

Τι καλύτερη συνήθεια από αυτή; Να δημιουργώ γραφικές παραστάσεις ακούγοντας έναν λυρικό καλλιτέχνη να τραγουδάει με έναν ροκ καλλιτέχνη!!!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Μια φάτνη λόγου και μελωδίας2017» από το πολιτιστικό πρόγραμμα «Μουσικοθεατρικά-Εναλλακτικά» του 8ου Γυμνασίου Βόλου

Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017, στις 7.00 μ. μ., μέσα στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του 8ου Γυμνασίου Βόλου, το πολιτιστικό πρόγραμμα του σχολείου «Μουσικοθεατρικά-Εναλλακτικά» παρουσίασε Χριστουγεννιάτικη γιορτή αγάπης, με τίτλο «Μια φάτνη λόγου και μελωδίας 2017».

Την γιορτή παρακολούθησε και ο προϊστάμενος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Μαγνησίας,  Σωκράτης Σαβελλίδης ο οποίος με πολύ θερμά λόγια χαιρέτησε την όλη δράση και χαρακτήρισε το σχολείο ως πραγματικά πολύ καλό σχολείο, γιατί οι δράσεις του ξεπερνούν τα όρια της τάξης και  του αναλυτικού προγράμματος, με οδηγούς τους καθηγητές και συνοδοιπόρους τους μαθητές. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλά Χριστούγεννα!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χρόνια πολλά!

Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017, στις 7.00 μ.μ., στο 8ο Γυμνάσιο Βόλου, θα παρουσιάσουμε με την πολιτιστική ομάδα ¨Μουσικοθεατρικά-Εναλλακτικά”, Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Αγάπης!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βαγγέλης Παπαθανασίου-Μυθωδία
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “o sole mio”

Ακούστε, αυτόν τον καταπληκτικό Ρώσο βαρύτονο!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδήλωση των “Μουσικοθεατρικών-Εναλλακτικών” του 8ου Γυμνασίου Βόλου.

Την Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013, το απόγευμα στις 7.00, στον Άγιο Δημήτριο Βόλου(περιοχή Νέας Δημητριάδας), το πολιτιστικό πρόγραμμα, “Μουσικοθεατρικά-Εναλλακτικά” του 8ου Γυμνασίου Βόλου,  θα παρουσιάσει  Χριστουγεννιάτικη συναυλία. Σας περιμένουμε με χαρά!
Μουσική διδασκαλία-διεύθυνση χορωδίας: Κατερίνα Παπαθανασίου
Συνοδεία στο πιάνο: Ελένη Ζωγράφου