Τιμάμε τους ήρωες της 25ης Μαρτίου 1821

Με αφορμή τη μεγάλη εθνική γιορτή της 25ης Μαρτίου είχαμε τη δυνατότητα να παρακολουθήσουμε εκπαιδευτικά βίντεο για τα γεγονότα της Ελληνικής Επαναστάσεως, να ακούσουμε παραδοσιακά τραγούδια, να χορέψουμε και να φτιάξουμε όμορφες αναμνηστικές κατασκευές(σημαιάκια και ζωγραφιές). Οι μαθητές έμαθαν και άκουσαν καινούργιες πολύ χρήσιμες πληροφορίες, χάρηκαν και πέρασαν όμορφα και δημιουργικά. Ευχαριστούμε τον εκπαιδευτικό των Εικαστικών κύριο Πασχάλη για την καλλιτεχνική επιμέλεια στη μικρή μας γιορτή.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τιμάμε τους ήρωες της 25ης Μαρτίου 1821

Καλημέρα κόσμε!