ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΙΣΤΟΤΟΠΟΣ

ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

Ιούν 201319

[local /files/2013/06/Photo-story-paramithi.wmv]

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΜΕ ΤΟ Δ1 ΤΟΥ 145 Δ.Σ. ΑΘΗΝΩΝ

TO DASOS

MEROPI

Στα πλαίσια του μαθήματος της Μελέτης Περιβάλλοντος της Δ’ Τάξης, οι μαθητές του Δ1 εργάστηκαν σε ομάδες και δημιούργησαν κατασκευές, πήγαν εκδρομές, έπαιξαν θεατρικό έργο και ασχολήθηκαν γενικότερα με δραστηριότητες που έχουν σαν κεντρικό άξονα το περιβάλλον. Όλες οι εργασίες που διενεργήθηκαν παρουσιάζονται σε ιστοσελίδα που δημιουργήθηκε για αυτό ακριβώς το σκοπό.

Για να δείτε την ιστοσελίδα κάντε κλικ εδώ.

[local /files/2013/06/Bear.wmv]

από κάτω από: ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ | με ετικέτα , , , ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΜΕ ΤΟ Δ1 ΤΟΥ 145 Δ.Σ. ΑΘΗΝΩΝ

Η ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ

domiylis

Η ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ – ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

Η ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ

Πρόκειται για έναν δικτυακό τόπο που δημιουργήθηκε για εκπαιδευτικούς σκοπούς.

Για να επισκεφτείτε το δικτυακό τόπο, μπορείτε να κάνετε κλικ εδώ.

από κάτω από: ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ | με ετικέτα , , , ,  |  Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ΔΟΜΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ

Καλημέρα κόσμε!

Ιούν 201318

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!