Σχετικά

Το Ιστολόγιο της Πληροφορικής του 12ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου δημιουργήθηκε και ενημερώνεται από εμένα, δηλαδή την πληροφορικό του σχολείου ονόματι pafou. Έχω σπουδάσει Πληροφορική στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και ασχολούμαι με την Πληροφορική στην εκπαίδευση περίπου 9 χρόνια. Στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση εργάζομαι για δέυτερη συνεχή χρονιά και είμαι σε διαρκή προσπάθεια εξεύρεσης τρόπων βελτίωσης του μαθήματός μου. Θεωρώ πως ένας τρόπος που μπορεί να με οδηγήσει προς αυτήν την κατεύθυνση είναι και η δημιουργία του παρόντος ιστολογίου. Δεκτά όλα τα καλοπροαίρετα σχόλιά σας για την βελτίωση του!

Σε ποιούς απευθύνεται

Το ιστολόγιο αυτό απευθύνεται στους καλούς μου μαθητές προκειμένου να ρίχνουν μια δεύτερη ματιά σε αυτά που κάνουμε στο εργαστήρι μας, αλλά και για να βλέπουν δημοσιευμένα τα αποτελέσματα του κόπου του δικού τους και των άλλων συμμαθητών τους.

Απευθύνεται όμως και σε εκπαιδευτικούς μιας και δημοσιεύει φύλλα εργασίας και δραστηριότητες που έχουν ήδη δοκιμαστεί και μπορούν να χρησιμοποιηθούν κυρίως στο μάθημα της Πληροφορικής στο Δημοτικό Σχολείο.

Απευθύνεται τέλος και στους γονείς των μαθητών μου έτσι ώστε να ενημερώνονται για τις εργασίες που κάνουμε στα πλαίσια του μαθήματος Πληροφορικής.

Μια απάντηση προς “Σχετικά”

RSS Feed for Το Ιστολόγιο της Πληροφορικής @ 12ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου RSS Κανάλι σχολίων

TΕΡΨΙΧΟΡΗ
23 Μαρτίου, 2012       Απάντηση

Σου εύχομαι καλή επιττυχία και σε αυτό το εγχείρημά σου,καθως και στην αέναη προσπάθειά σου για βελτιώση της εκπαίδευσης.
Με εκτίμηση Μουρτογιάννης Δημήτρης

Που είναι η φόρμα σχολίων;

• Σχετικά

Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες και Φύλλα Εργασίας στην Πληροφορική

Κανάλι RSS

• Add to My Yahoo!