ΣΙΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Πρόγραμμα ενδοσχολικών εξετάσεων 1ου ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης

Μάι 201824

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των ενδοσχολικών εξετάσεων της περιόδου Μαΐου – Ιουνίου 2018 στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης

Μπορείτε να κατεβάσετε το πρόγραμμα στο υπολογιστη από τον σύνδεσμο που ακολουθεί.

Πρόγραμμα 2018

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα ενδοσχολικών εξετάσεων 1ου ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018

Μάι 201824

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2018 για τα ΓΕ.Λ. και τα ΕΠΑ.Λ.

Για τη σχετική Υπουργική Απόφαση πατήστε εδώ.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2018

Συλλαλητήριο για τα Διόδια στο Δήμο Καβάλας

Μάι 201814

Παγκαβαλιώτικο συλλαλητήριο  θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 15 Μαΐου, από τις τοπικές Αρχές, τους φορείς και τους πολίτες της Καβάλας, οι οποίοι διαμαρτύρονται ακόμα πιο έντονα αυτή τη φορά στην τοποθέτηση ενός νέου σταθμού διοδίων επί της Εγνατίας Οδού στο ύψος της Άσπρης Άμμου. Μάλιστα, ο δήμος Καβάλας έχει ήδη προσφύγει στο Συμβούλιο της Επικρατείας ζητώντας την ακύρωση της απόφασης τοποθέτησης του νέου σταθμού διοδίων, υποστηρίζοντας ότι η τοποθέτηση αυτή θα επιφέρει σημαντικό οικονομικό πλήγμα στην πόλη και θα διαταράξει την ποιότητα ζωής των κατοίκων.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συλλαλητήριο για τα Διόδια στο Δήμο Καβάλας

1η Έκθεση “Το ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης Δημιουργεί”

Μάι 201814

Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης πραγματοποίησε την 1η Έκθεση των εργαστηρίων “Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Ελευθερουπολης Δημιουργεί”, η οποία έλαβε χώρα από 2 έως 4 Μαΐου 2018 στο χώρο του σχολείου.

Τα εγκαίνια της Έκθεσης πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη 2 Μαΐου στις 19:00 με αρκετά μεγάλη επιτυχία. Στην Έκθεση παρουσιάστηκαν τα έργα που δημιούργησαν οι μαθητές του σχολείου στα πλαίσια των εργαστηριακών μαθημάτων τους κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 1η Έκθεση “Το ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης Δημιουργεί”

Θεατρική Παράσταση 1ου ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης

Μάι 201814

Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης, στα πλαίσια της 3ης Γιορτής Μαθητικού Θεάτρου, παρουσιάζει τη θεατρική παράσταση “Το Σακάκι που Βελάζει”, του Στανισλάβ Στρατίεβ. Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Μαΐου, στις 20:00, στο θέατρο “Αντιγόνη Βαλάκου”, στην Καβάλα.

Πρόκειται για μία διασκευή του ομώνυμου έργου του Βούλγαρου θεατρικού συγγραφέα Στανισλάβ Στρατίεβ, που έχει ως κύριο θέμα του την γραφειοκρατεία σε όλες τις μορφές της, που ταλαιπωρεί καθημερινά τον πολίτη κάθε φορά που αυτός μπλέκεται στα “γρανάζια” της.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Θεατρική Παράσταση 1ου ΕΠΑ.Λ. Ελευθερούπολης

Καλημέρα κόσμε!