Αρχεία για 1 Φεβρουαρίου 2017

B.Παληγιάννης: Συνεδριάζει το ΚΥΣΠΕ την Παρασκευή 3-2-2017 »

Το ΚΥΣΠΕ θα συνεδριάσει την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2017 με θέματα ημερήσιας διάταξης τα παρακάτω:

ΔΟΕ: 2ωρες στάσεις εργασίας »

Το Δ.Σ. της ΔΟΕ κηρύσσει 2ωρη διευκολυντική στάση εργασίας 12-2 και 2-4, στηρίζοντας τους συναδέλφους ώστε να βρεθούν στην υποδοχή των παιδιών στο Δημοτικό Σχολείο του Ν. Ικονίου στο Πέραμα.n Στηρίζουμε με όλες μας τις δυνάμεις τον ερχομό των παιδιών στα σχολεία μας, δάσκαλοι, γονείς μαθητές. Κάνουμε τα σχολεία μας μια μεγάλη και ζεστή αγκαλιά […]

Νίκος Καραβέλος: Για τον δάσκαλο »

Κακό πράγμα η αμορφωσιά, ιδίως εκείνη της εξουσίας. Κι όμως υπάρχουν χειρότεροι από τους αμόρφωτους: Εκείνοι που χρειάστηκαν μεγάλες σπουδές σε κολλέγια και σε ξένα πανεπιστήμια, προκειμένου να παραμείνουν αμόρφωτοι. Αρκεί μια ματιά στους γόνους των «αγίων» οικογενειών που μας κυβερνούν.