Αρχεία για 2 Αυγούστου 2016

Την Τετάρτη 3 Αυγούστου 2016 θα ανακοινωθούν τελικά οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ »

O αιρετός του ΚΥΣΠΕ Βασίλης Παληγιάννης, ενημερώνει ότι την Τετάρτη 3 Αυγούστου 2016 θα ανακοινωθούν τελικά οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ λόγω προβλήματος στο σύστημα καταγραφής των κενών. Οι αιρετοί καταψήφισαν τους συγκεκριμένους πίνακες γιατί δεν στηρίζονταν στα πραγματικά κενά που υπάρχουν στις Δ/νσεις της χώρας, αλλά στα κενά που απέστειλαν οι Περιφερειακοί Διευθυντές Εκπαίδευσης.

Έως και Τετάρτη 10/8 οι online ενστάσεις, επανεξετάσεις, ανακλήσεις αποσπάσεων »

Σας ενημερώνουμε ότι η on-line υποβολή ενστάσεων, επανεξετάσεων και ανακλήσεων αποσπάσεων σε φορείς είναι διαθέσιμη από Τρίτη 2-8-2016 έως και Τετάρτη 10-08-2016.

Δ. Μπράτης & Β. Παληγιάννης: Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ, ΕΕΕΕΚ και σε σχολεία τυφλών, κωφών & βαρηκόων για το σχολικό έτος 2016-2017 »

Συναδέλφισσες , συνάδελφοι Σας κοινοποιούμε τα ονόματα των συναδέλφων που αποσπώνται για το σχολικό έτος 2016-2017 σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ, ΕΕΕΕΚ και σε σχολεία τυφλών, κωφών & βαρηκόων. Εκκρεμεί η υπογραφή τους από τον υπουργό.

B. Παληγιάννης & Δ. Μπράτης: Τα λειτουργικά κενά ανά Διεύθυνση Π.Ε. για τις αποσπάσεις του σχολικού Έτους 2016-2017 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι Σας κοινοποιούμε τα λειτουργικά κενά που επικυρώθηκαν από την πλειοψηφία του ΚΥΣΠΕ, στη σημερινή του συνεδρίαση, με βάση τα οποία θα «τρέξει» το σύστημα για τις αποσπάσεις Γενικής Αγωγής του σχολικού Έτους 2016-2017.

Αποσπάσεις και ανανέωση αποσπάσεων εκπαιδευτικών στη Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς και αποσπάσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας στα Δημόσια Ι.Ε.Κ. για το σχολικό έτος 2016-2017 »

Ανακοινώθηκαν στις 1/8 οι αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης στη Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς, η ανανανέωση απόσπασης Εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης στη Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς και οι αποσπάσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας στα Δημόσια Ι.Ε.Κ. για το σχολικό έτος 2016-2017.