Αρχεία για 9 Φεβρουαρίου 2016

ΔΟΕ: Υπόμνημα στην επιτροπή μορφωτικών υποθέσεων για τα προβλήματα στην εκπαίδευση »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. σε όλη του την πορεία, με στόχο την ανάδειξη και επίλυση των προβλημάτων της εκπαίδευσης, δίνει πάντα το «παρών» σε κάθε διαδικασία δημόσιας συζήτησης, ανταλλαγής απόψεων,  αντιπαράθεσης και μάχεται με όλο τον κλάδο των εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης υπέρ της δημόσιας, δωρεάν παιδείας με αγώνες σκληρούς.

Προετοιμασία εκδηλώσεων Δ.Ο.Ε. με θέμα: «Το σχολείο που βιώνουμε – το σχολείο που οραματιζόμαστε. Κριτική και διεκδικήσεις» »

Συνάδελφοι, Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με απόφασή του στις 21/12/2015 έθεσε υπόψη των εκπαιδευτικών την έναρξη πραγματοποίησης σειράς εκδηλώσεων με θέμα: «Το σχολείο που βιώνουμε – το σχολείο που οραματιζόμαστε. Κριτική και διεκδικήσεις» όπου τo κεντρικό ερώτημα είναι το πως το σχολείο μπορεί να αλλάξει, να γίνει καλύτερο και ωφέλιμο για όλους τους μαθητές.