Αρχεία για 28 Αυγούστου 2015

Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς 28-08-2015 »

Ανακοινώθηκαν από το ΥΠΟΠΑΙΘ αποσπάσεις εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς. Παρακάτω δείτε όλες τις αποφάσεις:

Ν. Ράμμος: Ποιοι αποσπάστηκαν από και προς το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας. Λειτουργικά κενά Γενικής Αγωγής »

Φίλες και φίλοι συνάδελφοι, ανακοινώθηκαν από τους αιρετούς ΚΥΣΠΕ τα ονόματα όσων πήραν απόσπαση από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ, σε ΚΕΔΔΥ και σε ΣΜΕΑΕ. Από το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας αποσπάστηκαν 92 εκπαιδευτικοί ενώ στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας αποσπάστηκαν 21 εκπαιδευτικοί.

Άδεια υπηρεσιακής εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2015- 2016 μόνο στους υποτρόφους του Ι.Κ.Υ »

Εγκύκλιος του υπουργείου Παιδείας αναφέρει ότι, λαμβάνοντας υπόψη τη συσταλτική δημοσιονομική πολιτική, τη δυσκολία αναπλήρωσης των εκπαιδευτικών στα διδακτικά τους καθήκοντα και με στόχο την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων για το σχολικό έτος 2015-2016, επιτρέπεται η χορήγηση – ανανέωση αδειών υπηρεσιακής εκπαίδευσης με αποδοχές μόνο στους υποτρόφους του Ι.Κ.Υ., αφού σύμφωνα με την παρ.3 […]