Αρχεία για 11 Δεκεμβρίου 2014

Συγκρότηση των ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ – Ανασυγκρότηση των ΑΠΥΣΠΕ/ΑΠΥΣΔΕ »

Οι Διευθυντές Εκπαίδευσης θα πρέπει να απευθύνουν πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος προς τους εκπαιδευτικούς της οικείας εκπαιδευτικής βαθμίδας οι οποίοι κατέχουν τουλάχιστο το βαθμό Γ’ και πληρούν τις προϋποθέσεις που τίθενται τις σχετικές διατάξεις, προκειμένου να διατυπώσουν την εισήγησή τους την οποία μαζί με τις αιτήσεις των ενδιαφερομένων θα αποστείλουν στον Περιφερειακό Διευθυντή για τη συγκρότηση […]

Β. Παληγιάννης: 10.662 οι προσλήψεις αναπληρωτών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση μέχρι τις 09/12/2014 »

Με βάση τα στοιχεία των αρμοδίων υπηρεσιών του Υπουργείου Παιδείας στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση έως σήμερα έχουν προσληφθεί 10.662 αναπληρωτές εκπαιδευτικοί για την κάλυψη των αναγκών της εκπαίδευσης (βλ. πίνακες). Εντός των ημερών αναμένονται και νέες προσλήψεις αναπληρωτών.

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Αλληλεγγύη στους μαθητές των σχολείων μας »

Συναδέλφισσες και συνάδελφοι, το ΔΣ του συλλόγου μας ομόφωνα αποφάσισε, το άνοιγμα λογαριασμού με σκοπό την παροχή βοήθειας σε μαθητές των σχολείων του νομού οι  οποίοι υποσιτίζονται. Στο λογαριασμό αυτό θα πηγαίνουν έσοδα από εκδηλώσεις του συλλόγου για το συγκεκριμένο σκοπό. Τα χρήματα θα δίνονται στους διευθυντές των σχολείων ύστερα από αίτημά τους στο σύλλογο.