Αρχεία για 5 Δεκεμβρίου 2014

Προσλήψεις (5-12-2014) αναπληρωτών εκπαιδευτικών στα Δημοτικά και Νηπιαγωγεία. 15 προσλήψεις στην Κέρκυρα »

Τo Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοίνωσε νέες (5-12-2014) προσλήψεις προσωρινών αναπληρωτών για το σχολικό έτος 2014-2015. Στην Κέρκυρα προσλήφθηκαν ως προσωρινοί αναπληρωτές 15 εκπαιδευτικοί. Συγκεκριμένα:

ΔΟΕ: Κήρυξη 3ωρης διευκολυντικής στάσης εργασίας για το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κέρκυρας »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. κηρύσσει 3ωρη στάση εργασίας τη Δευτέρα 8-12-2014 από ώρα 11:00 έως 14:00 για τους εκπαιδευτικούς – μέλη του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κέρκυρας ώστε να διευκολυνθούν να συμμετέχουν στην παράσταση διαμαρτυρίας που θα οργανώσει ο Σύλλογος, αντιδρώντας στην προγραμματισμένη από τη Διοίκηση διαδικασία ενημέρωσης για την εφαρμογή της αξιολόγησης.

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Εκδηλώσεις για την επίσκεψη του Πατριάρχη »

Tο ΔΣ του συλλόγου εκπαιδευτικών Π. Ε. Κέρκυρας,  εκτιμώντας ότι η θρησκεία και η συμμετοχή σε ανάλογες τελετές αποτελεί προσωπική επιλογή κάθε ανθρώπου και σε καμία περίπτωσή δε μπορεί να επιβάλλεται, θεωρεί απαράδεκτη και υποκριτική   την διοργάνωση υποδοχής του Πατριάρχη και της Συνοδείας του με την υποχρεωτική μαζική προσέλευση όλων των μαθητών της πόλης σε […]