Αρχεία για 1 Δεκεμβρίου 2014

Τροποποίηση εγκυκλίων μεταθέσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης σχολικού έτους 2014-15 »

Τροποποίηση εγκυκλίων μεταθέσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης σχολικού έτους 2014-15 και παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων μετάθεσης μέχρι και την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014. Δείτε εδώ την εγκύκλιο.

Οι προτάσεις του υπουργείου Παιδείας για τα Δημοτικά Σχολεία. Σε διαβούλευση έως τις 15 Ιανουαρίου 2015 »

“Ανοιχτά σχολεία” τα οποία θα δίνουν στους εκπαιδευτικούς την δυνατότητα να διαμορφώνουν σε ένα ποσοστό την διδακτική ύλη, λιγότερη πληροφορία και «μελέτη» στο σχολείο, τσάντες που θα μένουν στην τάξη και απογεύματα ξεκούρασης, είναι οι βασικοί άξονες της πρότασης του υπουργείου Παιδείας για τις αλλαγές στο δημοτικό, που παρουσιάστηκαν σήμερα σε συνεδρίαση του υπουργείου Παιδείας.