Αρχεία για 6 Νοεμβρίου 2014

Ν. Ράμμος: Ευχαριστήρια επιστολή »

Ευχαριστώ θερμά όλους τους Εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας που τίμησαν με την ψήφο τους εμένα προσωπικά και τους συνυποψήφιούς μου, ανανεώνοντας την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπό μου ως αιρετό εκπρόσωπο του κλάδου, στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας.

Αποτελέσματα εκλογών αιρετών 2014 στην Κέρκυρα »

Δείτε εδώ τα αποτελέσματα των εκλογών για τα Υπηρεσιακά Συμβούλια στην Κέρκυρα.

Αποχώρηση της Δ.Ο.Ε. δια του εκπροσώπου της – τακτικού μέλους του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας (ΕΣΥΠ) κ. Χαράλαμπου Κόκκινου »

Kαταγγελία του προσχηματικού διαλόγου της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου Παιδείας και της έλλειψης πολιτικής βούλησης για επίλυση των προβλημάτων της εκπαίδευσης. Ο Πρόεδρος της Δ.Ο.Ε. κ. Χαράλαμπος Κόκκινος και εκπρόσωπός της – τακτικό μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Παιδείας (ΕΣΥΠ), υλοποιώντας απόφαση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., αποχώρησε σε ένδειξη διαμαρτυρίας από τη σημερινή συνεδρίαση του ΕΣΥΠ […]

ΔΟΕ: Απόφαση Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα σχετικά με Ε.Υ.ΖΗ.Ν. και my school »

Hχηρή απάντηση στον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και την ελληνική οικογένεια η πολιτική ηγεσία του ΥΠΑΙΘ, αποτελούν οι αποφάσεις της Αρχής Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα σχετικά με το πρόγραμμα Ε.Υ.ΖΗ.Ν. καθώς και το πληροφοριακό σύστημα my school.