Αρχεία για 1 Σεπτεμβρίου 2014

Ανακοίνωση των τριών (3) μελών της Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε. του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς »

Πρώτη μέρα παρουσίας, σήμερα, των εκπαιδευτικών στα σχολεία για τη νέα σχολική χρονιά. Οι ευχές μας για μια καλή  χρονιά με όσο το δυνατό λιγότερα προβλήματα για τη δημόσια εκπαίδευση και τους λειτουργούς τους είναι ολόψυχες και συνοδεύονται από την ειλικρινή μας διάθεση να παλέψουμε όλοι μαζί για την πραγματοποίησή τους.

ΔΟΕ: Συμμετοχή στο συλλαλητήριο της Δ.Ε.Θ. – Σάββατο 6/9/14 ώρα 18.00 άγαλμα Βενιζέλου, Θεσσαλονίκη »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. αποφάσισε τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών της  Π.Ε. στο συλλαλητήριο  που οργανώνουν η ΑΔΕΔΥ και η ΓΣΕΕ το Σάββατο 6-9-2014 και ώρα 18.00 στο άγαλμα Βενιζέλου στη Θεσσαλονίκη, με την αφορμή των εγκαινίων της Διεθνούς Έκθεσης.

Παληγιάννης Β. – Μπράτης Δ.: Τα κενά στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση μετά τις αποσπάσεις »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι Σας κοινοποιούμε πίνακες στους οποίους φαίνονται τα κενά που απέμειναν στη Π.Ε. σε όλες τις ειδικότητες, μετά τις αποσπάσεις που έγιναν στις 26.08.14. Δείτε εδώ το ενημερωτικό.

Παληγιάννης Β. – Μπράτης Δ.: Στατιστικά στοιχεία αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ σχολικού έτους 2014-2015 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, Σας κοινοποιούμε τα στατιστικά στοιχεία αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ  σχολικού έτους 2014-2015. ( αριθμός αιτήσεων ανά κλάδο-αριθμός που ικανοποιήθηκε, ποσοστό στα %):

Παληγιάννης Β.- Μπράτης Δ.: Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. σε ΚΕΔΔΥ σχολικού έτους 2014-2015 »

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι, Σας κοινοποιούμε την πρόταση του ΚΥΣΠΕ, για τις αποσπάσεις σε ΚΕΔΔΥ σχολικού έτους 2014-2015: